Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Marmara Üniversitesi, Uluslararası Finans Sempozyumu’na evsahipliği yaptı...
 

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu ile Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü tarafından düzenlenen “Kriz Sonrası Süreçte Finans Sektörü-Reel Sektör İlişkisi” konulu Uluslararası Finans Sempozyumu-2010 Marmara Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Sektörün önde gelen isimlerinin ve yabancı akademisyenlerin katıldığı sempozyum, 10 Aralık 2010 tarihinde,  Ord. Prof. Dr. Nihad Sayar Konferans Salonu’nda yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından yapılan açılış oturumunda, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet GENÇ ve Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Genel Sekreteri Erhan TUNÇAY konuşmacı oldular.

Programda, Ekonomi eski Bakanı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazım EKREN “Yeni İstikrarın Dinamikleri: Finans Sektörü–Reel Kesim-İşgücü Piyasasının Entegre Yeni Mimarisi ve Koordinasyonu” konulu, Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Genel Müdürü Mete UĞURLU da “Türkiye’de Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Sistemi Büyüme Yolunda” konulu birer  konuşma yaptılar.

Açılış oturumunun ardından yapılan birinci oturumda , “Kriz Sonrası Finans Sektörü-Reel Sektör İlişkisinde Son gelişmeler”, “Küresel Kriz Sonrası Süreçte Sermaye Piyasalarında Oluşumlar”, “Küresel Kriz Sonrasında Reel Sektörde Yapılanma” konuları tartışıldı.

İkinci oturumda ise,” Küresel Krizin AB Ülkeleri ve Geçiş Ekonomilerine Yansımaları ve Alınan Önlemler” , “Krizin Sektörlere Etkisi ve Çözüm Önerileri”, “Finansal Krizler ve Bankacılık Sektörü” konuları tartışıldı.

T. Halk Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Emin ÖZCAN, T. Halk Bankası Genel Müdürü Hüseyin AYDIN, Ziraat Bankası Genel Müdür Baş Yardımcısı Selim Güray ÇELİK, Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Önder HALİSDEMİR, Güneş Sigorta Genel Müdürü M. İlker AYCI, Zurich Sigorta Genel Müdürü Ertuğrul BUL, Groupama Sigorta Genel Müdürü Yılmaz YILDIZ,  “Kriz Sonrası Süreçte Finans Sektörü-Reel Sektör İlişkisi” konulu kapanış panelinin konuşmacıları arasındaydılar.

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting