Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
SEGEM Müdürü Doç.Dr.Fuat Erdal, Elazığ bilgilendirme toplantısına katıldı...
 
SAB Sigorta Acenteleri Derneği’nin Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte organize ettiği “5684 Sayılı Sigortacılık Kanunu ve Yeni Düzenlemeler” konulu bilgilendirme toplantısı Elazığ’da yapıldı. 10 Nisan Cumartesi günü Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Salonu’nda düzenlenen ve SAB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ayşe KILIÇ’ın yönettiği toplantıya, TC. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet GENÇ, SEGEM  Müdürü Doç Dr. Fuat ERDAL, Sigorta Bilgi Merkezi Müdürü Mehmet ÜST ve Tarım Sigortaları Vakfı Müdürü Tanfer DİNLER katıldı. 
Türk sigorta sektörünün, Gayri Safi Milli Hâsıla (GSMH) içindeki payına ilişkin bir değerlendirme yapan Doç.Dr. ERDAL, konuyla ilgili olarak hazırladığı sunumda, mevcut payın yükselmesinin ancak eğitimle olabileceğini belirtti. Sigortacılık sektörünün yapısal olarak dinamizmine de değinen Doç.Dr. ERDAL, ülkemiz sigorta bilincinin oluşması ve güçlenerek varolabilmesi için “insan ve insanın değer verdiği şeyler için bir gereklilik” olan sigortanın toplumun tabanına yayılması gerektiğinin ve sözkonusu durumun ancak eğitimle mümkün olabileceğinin altını çizdi. Sektörün gelişmesinde, en önemli satış kanalını oluşturan sigorta acentelerinin katkısının çok öenmli olacağını belirtti.


 
SEGEM’in, 10 ay gibi kısa bir süre içerisinde, Türk Sigortacılık Sektörü’nün en kapsamlı projesini gerçekleştirerek, yaklaşık 46.000 teknik personelin eğitimini ve sınavını organize ettiğine vurgu yapan Erdal, acente eğitimlerinin 2010 yılında da devam edeceğini bildirdi. 


 

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting