Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
İlk grup Eğitimcilerin Eğitimi Programı başarıyla tamamlandı...
 
Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM), Sigorta Acenteleri Yönetmeliği’nin 6. maddesi gereğince, bankalar ve özel kanunla kurulmuş ve kendilerine sigorta acenteliği yapma yetkisi tanınan kurumlar için, 7-8-9 Ağustos 2009 tarihlerinde Eğitimcilerin Eğitimi Programı düzenledi.

 
Bu programla eğitim alan eğitimciler, kendi kurumlarında Acente Teknik Personel olarak görevlendirilen kişilere eğitim verecek ve eğitimi tamamlayanlar Kasım ayında SEGEM tarafından merkezi sınava alınacaktır.
 

İlk grup olarak Anadolubank, HSBC Bank, Şekerbank ve Tarım Kredi Kooperatifleri eğitimci adaylarının katıldığı programda ilk gün temel sigortacılık bilgileri veriirken, ikinci gün, Türkiye’de sigortacılık uygulamaları, 5684 Sayılı Sigortacılık Kanununda acenteler tartışıldı.

Eğitimciler yorgunluklarını, ikinci gün akşam düzenlenen kokteylde attılar.

Üçüncü gün ise, acentelerin hak ve yükümlülükleri, sigortacılık sisteminde acentelerin rolü ve işlevi ile hasar yönetimi hakkında detaylı bilgi verildi. Günün sonunda düzenlenen törende, katılımcılara, Eğitimcilerin Eğitimi Sertifikası verildi.

 

Dersler, Dr Şebnem Uralcan, Murat Kayacı, Fulya Özorhan, Faruk Ömrüuzak ve Fahri Altıngöz tarafından verildi.

Sonraki eğitimlerinin planlabilmesi için, 19 Ağustos 2009 Çarşamba günü, Sigortaclık Eğitim Merkezinde tüm Banka ve Özel Kurumlar yetkililerinin katılacağı bir bilgilendirme toplantısı yapılacak ve ardından başvuran kurumların eğitimleri gruplar halinde devam edecektir.

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting