Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
SİGORTACILIK EĞİTİM MERKEZİ FAALİYETE BAŞLADI Geri
 
Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM), Doç. Dr. Fuat Erdal’ın Merkez Müdürü olarak göreve başlamasıyla faaliyete başladı. SEGEM’ in kuruluş yönetmeliği, 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’nun 24. ve 31. maddelerine dayanılarak hazırlanmış ve 1 Haziran 2008 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.
Sigortacılık sektöründe acente, teknik eleman, aktüer, eksper vb konumlarda çalışanların ortak standartlarının bulunmaması; sektörde çalışanların, yeterli mesleki eğitime sahip olmamaları; halk arasında risk ve sigortacılık bilgisinin eksikliği, sigorta bilincinin yetersizliği; sektörün benzer ülkelere göre gerekli büyüklüğe sahip olmaması ve geliştirilme ihtiyacı ve özellikle Türki cumhuriyetlerden, Ortadoğu ve Balkanlardan gelen eğitim talepleri gibi nedenler, sigortacılık sektöründe bir çatı organizasyonun kurulmasını zorunlu kılması ile SEGEM kuruldu.
SEGEM Müdürü Doç. Dr. Fuat Erdal, Sigortacılık Eğitim Merkezi’nin çalışmaları hakkında şöyle bilgi verdi: “SEGEM, sigortacılıkla ilgili özellik taşıyan mesleki nitelikteki konular için gerekli eğitimlerin verilmesi, sertifikasyon ve sınavların tarafsız bir şekilde yapılması gibi önemli bir misyon üstlenmiştir. Düzenlenecek organizasyonlarla, toplumda risk ve sigorta bilinci oluşturulacak, sigortacılığın tanıtım, teşvik ve geliştirilmesi ve sektörde istihdam edilenlerin Avrupa Birliği standartlarına uyum ve yakınsaması için çalışacağız.” Kuruluş ve yapılanma sürecine devam eden SEGEM, bir yandan da 2009 yılı sonuna kadar tamamlanması öngörülen sigorta acenteleri teknik personel eğitimini başlatıyor. İlk duyuru, Hazine Müsteşarlığı ve SEGEM’in web sitesinde yayımlandı.
 
Kaynak: Sigortacı Gazetesi - 24.01.2009
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi