Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Sigorta Eksperliği Kurs Bitirme Sınav Süreci Hakkında
 
29.03.2024 tarihli ilan kapsamında Eksperlik Kurusu düzenlenmiş ve Kurs Bitirme Sınav süreci tamamlanmıştır. Sigorta Eksperleri Yönetmeliğinin 7’nci maddesinin dördüncü fıkrası “SEGEM, kursları tamamlayarak sınavları kazananları sınav sonuçlarına göre Müsteşarlığa ve İcra Komitesine bildirir. Müsteşarlıkça onaylanan adaylar, stajyer eksper listesine alınmak üzere İcra Komitesine bildirilir.” hükmünü amirdir. 

Bu çerçevede, Kurs Bitirme Sınavını başarıyla tamamlayan kişiler, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İcra Komitesine sınav sonuçlarının açıklandığı tarihte bildirilmiştir.

Yönetmeliğin 8’inci maddesinin birinci fıkrası “Eksperlik kurs ve sınavını başarı ile tamamlayan adaylar, sınav sonuçlarının SEGEM tarafından duyurulduğu tarihten itibaren üç yıl içinde İcra Komitesine staj başvurusunda bulunur. İcra Komitesi başvuran adaylara en geç üç ay içinde staj planı ile ilgili bilgi verir.” hükmünü amirdir. Kurs Bitirme Sınavını başarıyla tamamlayan kişilerin ilgili Yönetmeliğin “Staj” başlıklı 8’inci maddesini incelemeleri ve belirtilen süreler dahilinde süreci tamamlamaları rica olunur.

Kazanan kişilere sınav sonuçları SMS ile iletilmiş olup ayrıca sınav sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdaki Sigorta Eksperliği Kurs Bitirme Sınav Sonuçları” sekmesinden erişim sağlanabilmektedir. Sigorta Eksperleri Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde ilan olunur.


SEGEM
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi