Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Eğitimi
 

Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Yönetmeliğinin “Bilirkişilik Eğitimi” başlıklı 15/A maddesi kapsamında Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Eğitimi düzenlenecektir. Detaylı bilgiye Başvuru ve Uygulama Kılavuzundan ulaşmak mümkündür.


Eğitime başvuru yapan adayların, Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişilik Yönetmeliğinde sayılan şartlara uymadığını veya seçtiği eğitim tarihinin programına uymadığını başvuru yaptıktan sonra anlaması durumu da dahil olmak üzere, eğitime, online başvuru formunu doldurmak suretiyle, başvuru yapan adayların ödedikleri eğitim ücretleri iade edilmez/grup değişimi yapılmaz. Adayların başvuru yapmadan önce Yönetmelikte sayılan şartları dikkatlice incelemeleri ve başvuracakları eğitim tarihinin uygun olduğundan emin olmaları, sonradan bir mağduriyet yaşamamaları için önem arz etmektedir. Yönetmelik için bkz. https://mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=33728&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5

Komisyon Müdürlüğünce ihtiyaca göre bilirkişi alımı Sigorta Tahkim Komisyonu Bilirkişi Yönetmeliğinin 17. Maddesi kapsamında değerlendirilecektir. Merkezimiz tarafından düzenlenen eğitim ve eğitim sonrası alınan sertifika tek başına bilirkişi olmak için yeterli olmayıp, başvuru gereksiniminin içerisinde yer alan Bilirkişilik Eğitiminin alınmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda, Bilirkişilik eğitiminin düzenlenmesi, başvuru sürecinden bağımsız olup, başvuru için Komisyonun bilirkişilik ilanı çıkacağı tarihlerin kontrol edilmesi gerekmektedir.

Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için tıklayınız…
Online Başvuru Formu için tıklayınız…
Eğitim Sorgu Bağlantısı için tıklayınız…

Kamuoyuna duyurulur.

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi