Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
2024 Yılı Teknik Personel Yeterlilik Sınavı (29 Haziran 2024)
 
5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

* Sınava İLK KEZ girecek olanlar HALK BANKASI'NDAN 638 TL;
* DAHA ÖNCEKİ SINAVLARA GİRİP başarısız olanlar (58 ve altında puan almış) GARANTİ BANKASI'NDAN 382 TL yatıracaklardır.
* Bilgi işlem altyapısı kişiye ait TC numarasını SEGEM sistemindeki kayıtlarla kontrol etmektedir. Adayın ikinci kez girecek olanlar" statüsünde kabul edilmesi için daha önceki sınavlara BİZZAT GİRİP BAŞARISIZ OLMASI gerekmektedir.

* Daha önceki sınavlara sadece ücret yatıran ya da ücret yatırdıktan sonra form doldurmasına rağmen sınava girmeyen adaylar BAŞARISIZ KABUL EDİLMEMEKTEDİR. Bu nedenle hatalı para yatırılması, sadece kişilere ek işlem yükü doğurmaktadır.

* Yanlış ücret yatıran adayın, iade sürecini beklemeden doğru ücreti tekrar yatırıp düzeltme işleminin yapılabilmesi için her iki dekontla birlikte bilgi@segem.org.tr adresine ve iade için dilekçeyle muhasebe@segem.org.tr adresine başvurması gerekmektedir. Adayın ilk kez mi yoksa ikinci kez mi gireceğini bilmemesinden kaynaklanan gecikmeden/kontenjan dolmasından SEGEM sorumlu değildir.

* Şehit/Gazi yakınları, sınav başvuru ücretinden muaftır. Detaylı bilgi Başvuru ve Uygulama Kılavuzunda sunulmaktadır.

ÖNEMLİ UYARILAR
19.12.2020 tarih ve 31339 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Katılım Esasları Çerçevesinde Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Faaliyetlerine İlişkin Yönetmelik” kapsamında, katılım sigortacılığı esasları ve uygulamasına ilişkin konular teknik personel eğitimine ve sınavına dahil edilmiştir.

Teknik Personel Yeterlilik Sınavları, Başvuru ve Uygulama Kılavuzunda belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Söz konusu Kılavuzda, adayların sınavda sorumlu oldukları konu başlıkları yer almaktadır. Ayrıca, sınava başvuru yapan kişilere, SEGEM Akademi üzerinden, düzenlenecek sınavın konu başlıklarında hazırlanmış ve ücretsiz olarak sunulan e-eğitime erişim imkanı tanınmıştır. Söz konusu e-eğitim, sınava başvuru yapan kişilerin sınav başarısına katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Sınav konu başlıklarında ve eğitim içeriğinde sigortacılık mevzuatına ilişkin birçok güncellemenin yanı sıra, yeni yayımlanan mevzuatlar da yer almaktadır. Kılavuzda belirtilen e-eğitim dışında, söz konusu sınavlara hazırlanmak için, Merkezimiz tarafından farklı hiçbir doküman sunulmamaktadır. Çeşitli internet sitelerinde güncelliğini yitirmiş ve Merkezimiz tarafından eklenmemiş dokümanlara adayların itibar etmemesi gerektiğini hatırlatırız. SEGEM’in düzenlediği hiçbir sınava ilişkin ders notları ve/veya sorular ücret karşılığı satılmamaktadır. Bu tür dokümanların içeriğinin yol açacağı yanlış, eksik, güncelliğini yitirmiş ve yanıltıcı bilgiler sonucu sınavlarda mağduriyet yaşanabileceği, ücretli ya da ücretsiz sağlanan açıklama ve dokümanlara itibar edilmemesi önem arz etmektedir.


Sınav ve eğitim ile ilgili tüm detaylara aşağıdaki kılavuzu inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen adaylar Online Ödeme adımından Sınav ödemesini yapıp başvuru formunu doldurabilir.

>> Başvuru yapmadan önce sınav merkezlerindeki kalan KONTENJAN durumunu sorgulamak için lütfen tıklayınız...
>> Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız...
>> Online başvuru için lütfen tıklayınız...

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi