Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
2024 Yılı Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavı
 
5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 27.5.2015 tarih ve 29368 sayili Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta ve Reasürans Brokerleri Yönetmeligi hükümleri kapsamında teknik personel olarak faaliyette bulunacak kişiler için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

* Sınava İLK KEZ girecek olanlar HALK BANKASI'NDAN 638 TL;
* 26 Mart 2016 ve daha sonraki tarihlerde düzenlenen Sigorta ve Reasürans Brokerleri Teknik Personel Yeterlilik Sınavlarına katılarak başarısız olmuş (58 ve altında puan almış) adaylar GARANTI BANKASI'NDAN 382 TL yatıracaklardır.
* Bilgi işlem altyapısı kişiye ait TC numarasını SEGEM sistemindeki kayıtlarla kontrol etmektedir. Adayın ikinci kez girecek olanlar" statüsünde kabul edilmesi için daha önceki sınavlara BİZZAT GİRİP BAŞARISIZ OLMASI gerekmektedir.

* Daha önceki sınavlara sadece ücret yatıran ya da ücret yatırdıktan sonra form doldurmasına rağmen sınava girmeyen adaylar BAŞARISIZ KABUL EDİLMEMEKTEDİR. Bu nedenle hatalı para yatırılması, sadece kisilere ek islem yükü doğurmaktadir.

* Yanlış ücret yatıran adayın, iade sürecini beklemeden doğru ücreti tekrar yatırıp düzeltme işleminin yapılabilmesi için her iki dekontla birlikte bilgi@segem.org.tr adresine ve iade için dilekçeyle muhasebe@segem.org.tr adresine basvurmasi gerekmektedir. Adayin ilk kez mi yoksa ikinci kez mi gireceğini bilmemesinden kaynaklanan gecikmeden SEGEM sorumlu değildir.

PANDEMI SEBEBIYLE SINAVLARDA GERÇEKLESEN GÜNCELLEMELER
Covid-19 tanisi konmus ya da Covid-19 tasima riski sebebiyle karantinada olan kisilerin, karantina/izolasyon süreleri  devam ederken, sinava girmemesi gerekmektedir. Bu kisisel bir sorumluluk olup sinavlarimizin yil içinde birden fazla kere yapildigini hatirlatiriz. Covid-19 riskini atlattiktan sonraki dönem sinavlarimiza basvurabilirsiniz. Bu konuda göstereceginiz hassasiyet hem bireysel saglik hem de toplum sagligi açisindan salginla mücadelede büyük önem arzetmektedir.

Sinav tarihinde, karantina/izolasyon süreleri devam eden kisiler,  sinavdan önce Merkezimize durumlarini beyan etmekle yükümlüdür. Bu kisilerin sinav basvurulari iptal edilecektir. Söz konusu kisilerin, beyan ettikleri durumu teyit eden bir belgeyi bilgi@segem.org.tr adresine iletmeleri halinde sinav için yatirmis olduklari ücret kendilerine iade edilecektir.
 
Sinavlar, toplu olarak kapali bir ortamda gerçeklesmektedir ve Kurum olarak gösterdigimiz titizlik ve aldigimiz önlemlere ragmen, azalmis olmakla birlikte, sinava katilacak kisilerin belli bir bulas riskiyle karsi karsiya oldugu açiktir. Sinava katilmak tamamen kisisel bir tercih olup, salgin riskinin devam ettigini kabul ederek sinava geldiginizi önemle hatirlatiriz. Sınav, kapalı bir ortamda gerçeklestirileceginden hem bireysel saglik hem de toplum sagligi açisindan maske takilmasi önerilmektedir.


Sınav ve eğitim ile ilgili tüm detaylara aşağıdaki kılavuzu inceleyerek ulaşabilirsiniz.

>> Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız...
>> Online başvuru için lütfen tıklayınız...


   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi