Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Eksperlik Kursu Başvuruları Başladı
 

5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’na dayanılarak çıkartılan Sigorta Eksperleri Yönetmeliği çerçevesinde belirlenen sigorta eksperi ihtiyacının karşılanması amacıyla 25 Ocak 2023 tarihinde ilan edilen alım kapsamında, kursa katılmaya hak kazanan kişiler için düzenlenecek “Sigorta Eksperleri Kursuna ilişkin başvurular başlamıştır.

27.07.2023, 08.09.2023 ve 9.10.2023 tarihlerinde SEGEM internet sayfasında yayımlanan duyurularda Eksperlik Kursuna katılmaya hak kazanan kişilere ilişkin detaylı bilgiler sunulmuştur. Başvuru tarihleri aşağıda sunulmuştur.


*İlan edilen tarihlerde başvurusunu tamamlamayan kişiler yerine yedek adaylar alınacağından herhangi bir hak kaybına uğramamak adına ilan edilen süreler içerisinde işlemlerin tamamlanması gerekmektedir. İlan edilen son tarihlerde kılavuzda anılan ödemeler için bankaların işlem bitiş saati 17:30 olup online başvuru formunun doldurulması için işlem bitiş saati ise 23:59’dur.

      Yalnızca kursa katılmaya hak kazanan adayların online başvuru formunu doldurabilmesi için tanımlama yapılmıştır. Kursa katılmaya hak kazanan adayların, belirtilen işlemleri sırasıyla ve eksiksiz yapması, başvurularının geçerliliği açısından önemlidir. Başvurmaması gereken adaylardan açıklanan hesaba ya da başka hesaplara ödeme yapan, aynı işlem için birden fazla ödeme yapan, belirtilen miktardan daha fazla ödeme yapan, kursa herhangi bir sebeple katılmayan, eksik katılan, kurs bitirme sınavında başarılı olamayan ya da sınavı geçersiz sayılan adayların ödedikleri ücretler geri verilmez, sonraki dönemlere aktarılmaz. Online başvuru formunu doldurmak suretiyle, bu kılavuzda yer alan işlemler için başvuru yapan adayların ödedikleri ücretler iade edilmez. Ücret iadesi yalnızca ödeme yapıp online başvuru formunun doldurulmaması halinde mümkün olmaktadır.

Bankalara, kurs ücretinin dışında, başka bir ad altında herhangi bir ücret ödenmeyecektir. İlan edilen bütün ücretlere KDV dahildir.

Kursa katılmaya hak kazanmayan adayların yapacakları ödemeler ve bu ödemeler kapsamında banka kaynaklı yapılacak kesintiler olabilecektir. Bu sebeple, kursa katılmaya hak kazanmayan adayların ücret yatırmaması gerektiğini, bunun yalnızca ücret yatıranlar açısından işlem yüküne ve kesintilere sebep olacağını, geç yapılacak iadelerden ve kayıplardan SEGEM’in bir sorumluluğu olmadığını hatırlatırız. 
 
1.    Peşin Ödeme Kurs ücreti : 37.200 TL (KDV Dahil)
2.    Kredi Kartı Ödeme Kurs Ücreti (Tek Çekim): 39.000 TL (KDV Dahil)
3.    Kredi Kartı Ödeme Kurs Ücreti (2 Taksit): 40.800 TL (KDV Dahil)

Başvurunun kabul edilebilmesi için kurs bedelinin ilan kapsamında belirlenen ilgili başvuru tarihleri arasında yatırılması ve online kurs başvuru formunun doldurularak Başvuru Kayıt Numarasının (EKK--XXXXX) alınması gerekmektedir.

Belirlenen kurs ücreti eksperlik kursuna katılmaya hak kazanan her bir adaydan alınacak ücrettir. Yalnızca Şehit/Gazi yakınları, eğitim başvuru ücretinin tamamından muaftır. Bunun dışında kurs ücretinden bir muafiyet/indirim bulunmamaktadır.

2023 yılı alımı kapsamında kursa katılmaya hak kazanmasına rağmen ilan edilen ilgili tarihlerde başvuru yapmamış kişilerin haklarının sonraki dönemlere aktarımı mümkün değildir. Adaylar yerine yedek adaylar çağırılacağından bu hususa dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

>> Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız...
>> Online başvuru için lütfen tıklayınız...
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi