Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
2023 Yılı Aktüerlik 1. ve 2. Seviye Sınavları
 
Önemli Duyuru:
2023 yılı içerisinde düzenlenecek sınavlara ödeme ve online başvuru yapmış, 6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilde meydana gelen depreme maruz kalan kişilerden, yaşanan deprem sebebiyle sınava katılamayan ya da katılıp başarısız olan kişilerin Merkezimize hitaben hazırladıkları dilekçeleriyle bilgi@segem.org.tr adresine başvurmaları durumunda, dilekçeleri Merkezimizce incelenerek, bu kişilere 2023 yılı içerisinde düzenlenecek aynı türdeki sınavlardan birine ücretsiz kayıt olma hakkı verilecektir. Söz konusu hak, 2023 yılında bir sınava başvurmuş ancak katılamamış ya da sınava katılmış ve  başarısız olmuş kişiler için aynı sınavın 2023 yılında tekrar açılması halinde, tekrar açılan sınava, ücretsiz başvuru şeklinde kullanılacaktır.


***

Aktüerlik Başvuru ve Uygulama Kılavuzu'nda belirtilen tarihlerde sınavlar düzenlenecektir. Öncelikle adayların aşağıda belirtilen pandemi sebebiyle sınavlarda gerçekleşen güncellemeleri ve sınav kılavuzunu incelemeleri önemle rica olunur.

***

PANDEMİ SEBEBİYLE SINAVLARDA GERÇEKLEŞEN GÜNCELLEMELER

Covid-19 tanısı konmuş ya da Covid-19 taşıma riski sebebiyle karantinada olan kişilerin, sınav tarihinde, karantina/izolasyon süreleri devam ediyor ise sınava girmemesi gerekmektedir. Bu kişisel bir sorumluluk olup sınavlarımızın yıl içinde birden fazla kere yapıldığını hatırlatırız. Covid-19 riskini atlattıktan sonraki dönem sınavlarımıza başvurabilirsiniz.Bu konuda göstereceğiniz hassasiyet hem bireysel sağlık hem de toplum sağlığı açısından salgınla mücadelede büyük önem arzetmektedir.

Sınav tarihinde, karantina/izolasyon süreleri devam eden kişiler, sınavdan önce Merkezimize durumlarını beyan etmekle yükümlüdür. Bu kişilerin sınav başvuruları iptal edilecektir. Söz konusu kişilerin, beyan ettikleri durumu teyit eden bir belgeyi bilgi@segem.org.tr adresine iletmeleri halinde sınav için yatırmış oldukları ücret kendilerine iade edilecektir.

Sınavlar, toplu olarak kapalı bir ortamda gerçekleşmektedir ve Kurum olarak gösterdiğimiz titizlik ve aldığımız önlemlere rağmen, azalmış olmakla birlikte, sınava katılacak kişilerin belli bir bulaş riskiyle karşı karşıya olduğu açıktır. Sınava katılmak tamamen kişisel bir tercih olup, salgın riskinin devam ettiğini kabul ederek sınava geldiğinizi önemle hatırlatırız.Sınav, kapalı bir ortamda gerçekleştirileceğinden hem bireysel sağlık hem de toplum sağlığı açısından maske takılması önerilmektedir. 


   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi