Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
Stajyer Aktüer ve Yardımcı Aktüer Adayları 2015
 
T.C.
BAŞBAKANLIK
Hazine Müsteşarlığı


Stajyer Aktüer ve Yardımcı Aktüer Adayları

15/08/2007 tarih ve 26614 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Aktüerler Yönetmeliği’nin (Yönetmelik) ilgili hükümleri uyarınca yılda en az bir kez açılması öngörülen Aktüerlik Sınavları,  kamuoyuna açıklanan takvim dâhilinde gerçekleştirilmektedir.  Bu kapsamda, 2015 yılı Birinci ve İkinci Seviye Sınavları 2, 3, 30, 31 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

Sınav sonuçları için Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) internet sayfasından (http://www.segem.org.tr/SinavSonuclari.asp) T.C. Kimlik Numarası ile sorgulama yapılabilir.

2015 yılı Birinci ve İkinci Seviye Sınavları sonrasında anılan seviyelere ilişkin bütün sınavları başarı ile tamamlayan Stajyer Aktüer ve Yardımcı Aktüer adaylarının, Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrasına istinaden gerekli nitelik ve şartları taşıdıklarını gösterir belgeleri SEGEM’e iletmeleri gerekmektedir.

Stajyer Aktüer ve Yardımcı Aktüer adaylarının durumu incelendikten sonra gerekli nitelik ve şartları taşıyanlar, Yönetmeliğin 10 uncu maddesi çerçevesinde, Hazine Müsteşarlığı nezdinde Stajyer Aktüer ve Yardımcı Aktüerler için tutulan Listeye kaydedilecektir.

Kamuoyuna duyurulur.
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi