Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
E-Ögrenme
Takvim
Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
KVKK

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

 
 
2016 Yılı Sigorta Eksperleri Yenileme Eğitimi
 
Bilindiği üzere 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu’na dayanılarak hazırlanan Sigorta Eksperleri Yönetmeliği’nin 12 nci maddesinin birinci fıkrası “Eksperler, tarihi ve programı önceden duyurulacak ve yılda bir kez beş iş gününü geçmemek üzere açılacak eğitime en az beş yılda bir katılır. Beş yıllık sürenin hesabında ruhsat tarihi veya yenileme tarihi esas alınır. Eğitimin süresi, kapsamı ve ücretine ilişkin çalışmalar İcra Komitesinin görüşü alınarak SEGEM tarafından yapılır. Bu eğitimlerin SEGEM tarafından yapılması esastır” hükmünü amirdir.

Bu kapsamda 01.01.2011 öncesinde ruhsat almış sigorta eksperlerinden “Levhaya kayıtlı olarak faaliyette bulunanların” Merkezimiz tarafından düzenlenecek yenileme eğitimlerine katılması gerekmektedir.

Eksperler, 2013, 2015 ve/veya 2016 yıllarında düzenlenen “Eksper Yenileme Eğitimleri” kapsamında bugüne kadar aldıkları eğitimleri http://segem.org.tr/EksperSorgula.asp linkinden sorgulayabilirler. Bu sorgu sonucuna göre eksperler, ruhsat sahibi oldukları branşlar itibariyle almaları gereken eğitimleri belirleyeceklerdir. Temel eğitim modülünün tamamlanması tüm eksperler için zorunludur. Ruhsat sahibi oldukları branşlara ilişkin eğitimleri almasına rağmen temel eğitimi tamamlamayan eksperler eğitimi tamamlamamış sayılacaklardır.


Bu amaçla, “Temel Sigortacılık”, “Mühendislik”, “Yangın, Doğal Afet, Kaza ve Hırsızlık”, “Kara Araçları”, “Emtia ve Kıymete İlişkin Nakliyat”, “Hava, Deniz, Demiryolu” eğitimleri için belirlenen başvuru ve eğitimi izleme süreleri;

Eğitim Başvuru Süresi
: 22 Aralık 2016 - 10 Şubat 2017
Eğitimi İzleme Süresi: 23 Aralık 2016- 31 Mart 2017

>>> 2013, 2015 ve/veya 2016 yıllarında düzenlenen “Eksper Yenileme Eğitimleri” kapsamında bugüne kadar aldığınız eğitimleri sorgulamak için lütfen tıklayınız...

>>> Başvuru Kılavuzu için lütfen tıklayınız...
>>> Başvuru formu için lütfen tıklayınız…

   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi