Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
Katalog

Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
Sektör Linkleri

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

2012 Segem Takvimi
 
 
ACENTE
 
ACENTE KİMDİR?
 
Acente, belirli bir yer ya da bölgede, belirli bir sözleşmeye dayanarak sigorta şirketinin adına sigorta sözleşmelerini yapmaya ya da sigorta sözleşmelerine aracılık etmeye yetkili olan, sigorta yaptırmak isteyen kişi ile sigorta şirketi adına görüşmelerde bulunan, sözleşmenin uygulanmasını sağlayan ve hasar gerçekleştiği takdirde sigortalıya tazminat ödenmesi konusunda yardımcı olan kişidir. Sigorta acentesi, hizmetleri sonucu, sigorta şirketinden yetki düzeyine ve sigorta branşlarına göre komisyon almaya hak kazanır.
 
 
>> Sigorta Acenteliği Yapacak Gerçek ve Tüzel Kişilerin Niteliklerine ve Faaliyetlerine Dair Usul ve Esaslarını öğrenmek için lütfen Sigorta Acenteleri Yönetmeliği’ni okuyunuz.
 
2015 Yılı ARALIK Ayı Sınav ve Eğitimleri
 

5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

Bu amaçla, Ankara, Antalya, Adana, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Trabzon il merkezlerinde “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. Sınav dönemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler, sınav dönemlerinden önce Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) web sitesinde  (www.segem.org.tr) yayımlanacaktır. İlk defa sınava katılacak ve daha önceki sınavlarda başarısız olmuş adaylar için başvuru sürecine ilişkin takvim aşağıda yer almaktadır. Daha detaylı bilgilere www.segem.org.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Not: Söz konusu sınavlara hazırlanmak isteyen kişiler için www.segemakademi.org sitesi üzerinden elektronik ortamda “Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimi’’ düzenlenecektir. Eğitime ilişkin detaylı bilgilere www.segem.org.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Not: Söz konusu sınavlara hazırlanmak isteyen kişiler için www.segemakademi.org sitesi üzerinden elektronik ortamda “Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimi’’ düzenlenecektir. Eğitime ilişkin detaylı bilgilere www.segem.org.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

***ADAYLAR EĞİTİME KATILMAK İÇİN HERHANGİ BİR ÜCRET ÖDEMEYECEKTİR. SINAV BAŞVURUSU YAPAN HER ADAY SEGEM AKADEMİ ORTAMINDAN “TEKNİK PERSONEL YETERLİLİK SINAVINA HAZIRLIK EĞİTİMLERİNİ” ÜCRETSİZ OLARAK İZLEYEBİLECEKTİR.***

Önemli Not: 19 Temmuz 2014 ve Sonrası tarihlerinde düzenlenen sınavlarda başarısız olmuş adaylar aşağıda belirtilen başvuru tarihlerinde sınav ücretini (66 TL) yatırarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

•    İlk Defa Katılacaklar için Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Başvuru Süresi: 2 - 18 Kasım 2015
Sınav Hizmet Bedeli:110 TL.
Eğitim İzleme Süresi: 3 Kasım - 18 Aralık 2015

•    Başarısız olmuş Adaylar için Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Başvuru Süresi: 19-30 Kasım 2015
Sınav Hizmet Bedeli:66 TL.
Eğitim İzleme Süresi: 20 Kasım - 18 Aralık 2015


•   Teknik Personel Yeterlilik Sınavı: 19 Aralık 2015 Cumartesi
•    Sınav İlleri: Ankara, Antalya, Adana, Erzurum, İstanbul, İzmir, Trabzon


>> Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız...
>> Başvuru Formu İçin lütfen tıklayınız...

 
 
E-mail: acente@segem.org.tr
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting