Segem
Site Haritası | English
 
Üye Girişi
 
E-mail :
Şifre :
Yeni Üye
Şifremi Unuttum
 
Katalog

Sinav Sonuçlari
Sinav Giris Belgesi
Sektör Linkleri

Çalistay

2013 Çocuk Gözüyle Sigorta

Katalog

2012 Segem Takvimi
 
 
ACENTE
 
ACENTE KİMDİR?
 
Acente, belirli bir yer ya da bölgede, belirli bir sözleşmeye dayanarak sigorta şirketinin adına sigorta sözleşmelerini yapmaya ya da sigorta sözleşmelerine aracılık etmeye yetkili olan, sigorta yaptırmak isteyen kişi ile sigorta şirketi adına görüşmelerde bulunan, sözleşmenin uygulanmasını sağlayan ve hasar gerçekleştiği takdirde sigortalıya tazminat ödenmesi konusunda yardımcı olan kişidir. Sigorta acentesi, hizmetleri sonucu, sigorta şirketinden yetki düzeyine ve sigorta branşlarına göre komisyon almaya hak kazanır.
 
 
>> Sigorta Acenteliği Yapacak Gerçek ve Tüzel Kişilerin Niteliklerine ve Faaliyetlerine Dair Usul ve Esaslarını öğrenmek için lütfen Sigorta Acenteleri Yönetmeliği’ni okuyunuz.
 
2014 Yılı KASIM Ayı Sınav ve Eğitimleri
 

5684 sayılı Sigortacılık Kanununa dayanılarak hazırlanan 22.04.2014 tarih ve 28980 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekmektedir.

Bu amaçla, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Malatya ve Trabzon il merkezlerinde Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık  aylarında “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı’’ düzenlenecektir. Sınav dönemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler, sınav dönemlerinden önce Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) web sitesinde  (www.segem.org.tr) yayımlanacaktır. İlk sınav başvuru sürecine ilişkin takvim aşağıda yer almaktadır. Daha detaylı bilgilere www.segem.org.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Önemli Not
: Söz konusu sınavlara hazırlanmak isteyen kişiler için www.segemakademi.org sitesi üzerinden elektronik ortamda “Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimi’’ düzenlenecektir. Eğitime ilişkin detaylı bilgilere www.segem.org.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.


•    Teknik Personel Yeterlilik Sınavı Başvuru Süresi:17 Ekim - 01 Kasım 2014
•    Teknik Personel Yeterlilik Sınavı:15 Kasım 2014 Cumartesi
•    Sınav İlleri: Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Malatya Trabzon

Lütfen öncelikle detaylı şekilde kılavuzumuzu inceleyiniz...

>>> Başvuru ve Uygulama Kılavuzu için lütfen tıklayınız...
>>> Online Başvuru Formu için lütfen tıklayınız...

 
 
E-mail: acente@segem.org.tr
   
 
Copyright © 2009 SEGEM | Sigortacılık Eğitim Merkezi Extremedya, Web design & Consulting